Avrupa’nın en büyük veri merkezinde yangın çıktı

0

Avrupanın en büyük veri merkezi

Strazburg’da bulunan, Avrupa’nın en büyük veri merkezinde yangın çıktı. Çıkan yangından 30 bine yakın sunucu etkilendi.

Avrupa’nın en büyük veri merkezinde yangın korkusu

Veri merkezleri, kurumların verilerini güvenli bir şekilde saklasalar da siber saldırıların yanı sıra fiziksel hasarlar da büyük tehdit oluşturabiliyor. En büyük merkezlerinden biri olan OVHcloud tesisindeki yangın bunun son örneklerinden oldu.

Stutgart’ta bulunan ve Avrupa’nın en büyüğü olarak nitelendirilen OVHcloud tesisinde yangın meydana geldi. Tesiste yer alan SGB2 ve SGB1 veri merkezlerinin çok büyük hasar gördüğü belirtildi. Şirketin CEO’su Octave Klaba, 2 saatlik süreçte tesisin tamamen boşaltıldığını belirtti. Ayrıca herkesin güvende olduğunu da vurguladı.

Şriekt çalışanları SGB3’ü kısmen korumayı başardı. SGB4 ise bu yangından etkilenmedi. Şirket bünyesindeki zarar gören sunucu sayısının ise yaklaşık 10 bin olduğu açıklandı. 3-4 haftalık süre içinde OVHcloud 10 bin yeni sunucuyu tesisine ekleyecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>