Avustralya Bitcoin ATM’lerine hazırlanıyor

0

Dijital paraya olan yoğun ilgi Bitcoin’in fiyatını 4800 doların üzerine kadar taşımışken Kuzey Avrupa ülkelerinden sonra şimdi de Avustralya Bitcoin satın almaya imkan tanıyan ATM cihazlarını hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Avustralyalı ATM işletmecisi Stargroup tarafından işletilecek yeni Bitcoin ATM’lerinde halk kredi kartıyla Bitcoin satın alabilecek ve satın alınan Bitcoin’ler kağıt cüzdan şeklinde sahibine teslim edilecek.

Stargroup’un Avustralya’da 500 ATM’si bulunuyor, ayrıca 2400 ATM’nin de işletmeciliğini üstleniyor. Şirket şimdi bu 2900 ATM’yi de Bitcoin özelliği ile donatmayı planlıyor.

Avustralya’da şimdilik sadece birkaç adet ATM’de Bitcoin satın alınabiliyor. Ancak Stargroup’un Bitcoin satmaya başlamasıyla ülke çapında çok yaygın olarak ATM’lerden Bitcoin satın alabilmek mümkün hale gelecek. Bitcoin satın alan müşteriler ise %4 ile %8 arasında bir komisyon ödeyecekler.

Stargroup ayrıca bu ATM’lerden Bitcoin karşılığında nakit para vermek üzere de hazırlık yapıyor. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>