Avustralya hükümeti BT kapasitesi nedeniyle eleştiriliyor

0

Avustralya hükümeti BT

Avustralya hükümeti BT kapasitesi nedeniyle yoğun eleştiri alıyor. Senato Komitesi, Avustralya hükümetini eleştirdi.

Avustralya hükümeti BT kapasitesi nedeniyle eleştirilere maruz kalıyor

Federal hükümet, BT kapasitesini denetlemeye yönelik ilerleme kaydedilmediği için bir Senato komitesi tarafından eleştirildi.

Senato Finans ve Kamu Yönetimi Komitesi, hükümetin üstlenmeyi kabul ettiği “acil denetim” konusundaki ilerlemenin geciktiğini ve bunun da BT ilerlemesinde gecikmelere yol açtığını söyledi. Komite: “Komite, BT kapasitesinin ‘acil denetimi’, riskler ve hükümet tarafından Aralık 2019’da taahhüt edilen ihtiyaçların ‘acil denetimi’ konusunda kaydedilen ilerleme eksikliğinden dolayı son derece hayal kırıklığına uğradı” dedi.

Komitenin yorumları, Avustralya Kamu Hizmetinin (APS) mevcut kapasitesiyle ilgili soruşturmasına yönelik nihai raporunun bir parçası olarak yapıldı.

Aralık 2019’un sonunda federal hükümet, hükümetin BT kapasitesinin, risklerinin ve ihtiyaçlarının acil bir denetiminin yürütülmesine ilişkin bağımsız bir incelemeden gelen bir tavsiyeye uymayı kabul etmişti ve denetimin ışığında, daha sonra daha uzun bir süre görevlendirecekti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>