Avustralya IoT network’ünü hizmete açtı

0

Avustralyalı GSM operatörü Telstra , IoT cihazlarının internete bağlanabilmesini sağlayacak düşük enerji gereksinimli ve düşük maliyetli IoT ağını hizmete soktu.

Ericsson ile ortak şekilde networkü hayata geçiren Telstra böylece düşük enerji ihtiyaçlı CAT-M1 protokollü IoT cihazlarının ağa bağlanması mümkün olacak. CAT-M1 protokolü ile çalışan IoT cihazları küçük bir pille bir yıl boyunca çalışabilme yeteneğine sahip. 

Telstra’nın yeni IoT ağı şu anda Avustralya’daki yerleşim alanlarının %99’unu kapsıyor. Elbette Telstra’nın rakipleri de bu hamleye karşı kendi ağlarını devreye almak üzere hazırlıklara başladılar. Böylece 2018 içinde Avustralya’da çok sayıda IoT cihazının kullanıma girmesi bekleniyor. 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>