Avustralya savunma sanayisine yatırım yapıyor

0

Avustralya savunma

Avustralya savunma sanayisinde ilk 10 ülke konumunda olmak için yatırım planı yapıyor. Planlamaya göre Avustralya savunma sanayisi için 160 milyar dolar harcayacak.

Avustralya savunma sanayisinde ilk 10 ülke arasında olmak istiyor

Avustralya hükümeti, yeni Savunma İhracat Stratejisi belgesini yayımladı. Yayımlanan bilgilere göre Avustralya, savunma sektörüne daha fazla iş ve yatırım yapmaya çalışıyor.

Belgede, Avustralya’yı önümüzdeki on yılda ilk on küresel savunma ihracatçısı haline getirmek için tasarlanmış bir politika ve strateji ele alınıyor. Avustralya hükümetine göre güçlü, ihracatı olan bir savunma sanayiye yatırım yapmak, üst düzey üretim mesleklerini de destekleyecek.

Maddi yatırımın da ele alındığı belgeye göre Avustralya, savunma sanayi için 160 milyar dolarlık harcama yapacak.

Küresel Tedarik Zinciri raporu ile ülkedeki savunma sanayi şirketlerine hibeler verilecek. Üreticiler, gerek üretim aşamasında gerek ihracat aşamasında desteklenerek Savunma Sanayi konusunda on yıllık süreçte ilk on ülke arasında yer almak hedefleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>