Avustralya siber dolandırıcılıkla karşılaşmaya devam ediyor

0

Avustralya siber dolandırıcılık

Avustralya siber dolandırıcılıkla karşılaşma konusunda dünyada ikinci sırada yer alıyor. Hindistan ve Singapur da bu konuda sorun yaşıyor.

Avustralya siber dolandırıcılıkla mücadele ediyor

Microsoft’un yeni bulgularına göre, Asya Pasifik’te Avustralyalılar bir teknik destek siber dolandırıcılığının kurbanı olma olasılığı en yüksek ikinci ülke.

2021 Global Tech Scam Research raporu, on 12 ayda Avustralyalıların yüzde 68’inin bir tür teknik destek dolandırıcılığıyla karşılaştığını gösterdi. 2018’e göre iki puanlık bir düşüş olsa da Avustralya, Hindistan’ın ardından ikinci sırada yer alıyor.

2021’de bir dolandırıcılıkla karşılaşan Avustralyalıların yüzde 9’u bu saldırılar sonucunda para kaybetti. Pop-up reklamlardaki ve web sitesi yönlendirme dolandırıcılıkları, yine en çok kullanılan dolandırıcılık yöntemleri oldu.

Öte yandan, Avustralyalı müşteriler tarafından alınan istenmeyen aramalar ve istenmeyen e-postalar 2021’de sırasıyla yüzde 46 ve yüzde 41’e yükseldi. 2021’de ankete katılanların %88’i, en az bir şirketin kendilerine istenmeyen bir arama, açılır pencere, kısa mesaj, reklam, veya e-posta gönderdiğini belirtti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>