Avustralya sürücüsüz araçları destekliyor

0

Avustralya sürücüsüz

Avustralya sürücüsüz araçların kullanımını destekleyecek yeni yönetmelikler üzerinde çalışıyor. Avustralya sürücüsüz araç yönetmelikleri bu konuda örnek olmak istiyor.

Avustralya sürücüsüz araç yönetmelikleri

ACMA tarafından tanıtılan yeni düzenlemeler, Avustralya trafik otoriteleri tarafından akıllı ulaşım sistemlerinin devreye alınmasını sağlayacak. Avustralya İletişim ve Medya Otoritesi tarafından getirilen yeni yönetmeliklerle, araçlar arası veya araç-altyapı iletişimlerini sağlayan akıllı ulaşım sistemleri (ITS) üzerine çalışılabilir.

Radiocommunications (Akıllı Ulaşım Sistemleri) Sınıfı Lisans 2017 düzenlemeleri, 5.9 GHz bandının Avustralya’daki ITS için kullanılmasına izin veriyor. Böylelikle uyumlu kablosuz teknolojilerin ve cihazların kullanımını desteklenecek.

ACMA, yeni yönetmeliklerle yerel yönergeleri ABD ve Avrupa Birliği gibi büyük araç pazarlarındaki ITS düzenlemeleri ile uyumlu hale getirdiğini açıkladı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>