AWS, 4. Nesil Ölçeklenebilir Intel Xeon işlemcilere geçti

0

Bulut teknolojileri söz konusu olduğunda ilk akla gelen servis sağlayıcılardan birisi olan Amazon Web Services (AWS),  Sapphire Rapids kod adına sahip olan 4. Nesil Intel Xeon Ölçeklenebilir işlemciler tarafından desteklenen Amazon EC2 R7iz bulut sunucularının özel önizlemesini duyurdu.

Turbo frekans ile tüm çekirdeklerde 3.9 GHz seviyesine çıkabilen R7iz bulut sunucular, EC2 bulut sunucular ile kıyaslandığında yaklaşık yüzde 20 daha yüksek performans sunuyor. 4. nesil ölçeklenebilir Intel Xeon işlemcilerle AW Nitro sisteminin bir araya getirilmesi maliyet, performans ve güvenlik denkleminde en iyi sonuçları sunuyor.

Amazon EC2 R7iz sunucular neler sunuyor?

Kullanıcıların ihtiyaçları oldukça farklı olabildiği için 128 adede kadar vCPU ve 1024 GB’a kadar bellek ile R7iz bulut sunucuları ihtiyacınıza göre yapılandırmanız mümkün. Bu karşılaştırılabilir yüksek frekanslı bulut sunucularına göre 2,6 kata kadar daha fazla vCPU ve bellek anlamına geliyor.

DDR5 bellek kullanan ilk x86 tabanlı EC2 bulut sunucuları olan R7iz, karşılaştırılabilir yüksek frekanslı bulut sunucularından 2,4 kata kadar daha yüksek bellek bant genişliği sağlıyor.

Veri merkezlerinin müşteri talepleri ayar uydurmak ve aynı zamanda da maliyetleri iyileştirmek istediğini belirten Intel Xeon Ürünleri Kurumsal Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Lisa Spelman, “AWS, en zorlu iş yüklerini desteklemek için 4. Nesil Intel Xeon’un hızlandırılmış performansından ve güvenliğinden yararlanan yeni bulut sunucuları sunuyor.” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>