AWS, AWS Avustralya’yı başlatıyor

0

AWS Avustralya

AWS, AWS Avustralya ile sözleşme ve faturalandırma sorunlarını aşmayı hedefliyor. Bununla birlikte AWS Avustralya ile sunulacak bulut hizmetleri de şekilleniyor.

AWS Avustralya için geri sayım başladı

Amazon Web Services (AWS), müşterilerin AWS bulut hizmetleri, profesyonel hizmetler ve eğitim için tek bir kuruluşla sözleşme yapabilmesi için şirketin kurumsal bir yeniden yapılanmasının bir parçası olarak AWS Australia’yı başlatma planlarını duyurdu.

Planlar kapsamında AWS, Avustralya Yabancı Yatırım İnceleme Kurulu’nun onayına tabi olarak, AWS Avustralya’yı AWS Inc’in bağlı bir tüzel kişiliği olarak öne çıkarmak ve AWS’nin yerine Avustralya merkezli hesaplar için AWS bulut hizmetlerinin bayisi olarak atanmasını istiyor. AWS Australia tarafından sağlanması beklenen bulut hizmetleri; Amazon Connect, Amazon Pinpoint, Amazon SNS, Amazon SES ve Amazon Chime hizmetlerini içerecek.

Şirket ayrıca, piyasaya sürüldükten sonra AWS bulut hizmetlerinin kullanılmaya devam edilmesinin, müşterilerin yeni sözleşmeyi kabul etmesi anlamına geleceğini belirtti.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>