AWS bulut eğitimi hedefliyor

0

aws-bulut-egitimi-hedefliyor

AWS bulut eğitimi ile daha kapsamlı hizmet sunmak istiyor. Bunun için AWS ücretsiz kurslar sunmayı da hedefliyor.

AWS bulut eğitimi için planlamasını paylaştı

AWS, 2025’in sonuna kadar bulut hizmetleri platformunda 29 milyon kişiyi eğitmeyi hedefliyor. Bunun için AWS dört yeni girişimi başlattı.

İlk olarak, şirket yeni AWS Skill Builder kurslarını sergiledi. Bu yeni dijital öğrenme aracı, 200 ülkedeki kullanıcılara sunulacak ve 500’den fazla ücretsiz isteğe bağlı kurs sağlayacak. İçerik, bireyselleştirilmiş iş rolleri ve teknoloji alanlarına dayalı ilerleme yollarında AWS’den otomatik olarak oluşturulan önerilere yönelik destekle birlikte 16 dilde mevcut durumda.

AWS, duyurusunun ikinci etabı olarak Skill Builder kitaplığının bir bölümünün Amazon.com perakende sitesinde de kullanıma sunulacağını açıkladı. Bu, bulut bilişim temelleri, bulut mimarisi ve daha pek çok konuda ücretsiz kursları içerecek.

Daha kapsamlı ve resmileştirilmiş bir eğitim kursu isteyenler için Amazon, AWS re/Start programını 12 ülkedeki 25 şehirden, 2021’in sonuna kadar 38 ülkede 95 şehre genişletiyor.

Son olarak, bulut bilişim devi, ilk yüz yüze bulut öğrenim merkezinin kuruluşunu duyurdu. Seattle’da bulunan AWS Skills Center, bulut öğrenimi sınıfları ve kaynakları, çeşitli beceri seviyelerindeki öğrenciler için ücretsiz yüz yüze dersler ve robotik, oyunlar, uzay araştırmaları, spor ve daha pek çok konuda planlanmış sergiler için gösteri alanları sağlayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>