AWS Bundesliga yayınlarına iki yeni istatistik getiriyor

0

AWS Bundesliga

AWS Bundesliga yayınlarına, veri odaklı mekanizmasıyla iki yeni istatistik getiriyor. AWS, izleyicilere detay bilgiler sunacak.

AWS Bundesliga’da detaylı istatistekler sağlayacak

İki yeni istatistik olan Şut Verimliliği ve Pas Profili, taraftarlara bir oyuncunun veya takımın şanslarının kalitesine göre atması gereken gol sayısı ve bir oyuncunun veya takımın pas kalitesi hakkında daha derin bilgiler sağlayacak.

AWS halihazırda Bundesliga ile altı diğer istatistik üzerinde çalıştı: Hız Uyarısı, Hedef Olasılığı, xGoals, En Çok Basılan Oyuncu, Saldırı Alanları ve Ortalama Pozisyonlar.

Eski Bundesliga oyuncusu Simon Rolfes, gelişmiş istatistiklerin izleyicilerin karar verme ve her şut için gol olasılığı gibi alanları daha iyi anlamalarına yardımcı olacağını söyledi. Rolfes, yeni Maç Gerçeklerinin sahadaki aksiyonu daha iyi sergileyeceğini ve taraftarlara, antrenörlere, oyunculara ve yorumculara bir takımın karar verme sürecini analiz etmeleri için görsel destek sağlayacağını ekledi.

Rolfes, “AWS ve Bundesliga mevcut verileri, etkileşim verilerini ve diğer ilgili AWS açık veri kaynaklarından yararlanarak taraftar katılımını ve elde tutmayı geliştirmek için gerçekten kişiselleştirilmiş bir taraftar deneyimi oluşturmak için birlikte çalışıyor.” dedi.

Bayer 04 Leverkusen’de analist olan Rolfes, maç bilgilerinin canlı maçlardan maç özet akışlarının gerçek zamanlı olarak toplanıp analiz edilerek oluşturulduğunu açıkladı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>