AWS, re:Invent’te yeni çözümlerini tanıttı

0

Bulut dünyasının en önemli etkinliklerinden olan AWS re:Invent başladı

E-ticaret devi Amazon’un bulut hizmetleri sunan iştiraki Amazon Web Services (AWS), yeni çözümlerini tanıttı. AWS’nin ABD’nin Nevada eyaletindeki Las Vegas şehrinde düzenlenen re:Invent isimli etkinlikte tanıttığı çözümlerden bazılarını paylaşıyoruz:

Amazon EventBridge Schema Registry: Şema kayıt defteri, Amazon EventBridge olaylarının yapısını (şema) depolar ve olayları yazılı nesneler olarak kullanabilmeniz için bunları Java, Python ve Typescript bağlarıyla eşleştiriyor. Kayıt defterine kendiniz şemalar ekleyebilir veya Schema Discovery’nin bir olay veriyoluna gönderilen tüm etkinlikler için otomatik olarak şemaları yakalamasını ve eklemesini etkinleştirebilirsiniz.

AWS IoT SiteWise Preview: Mevcut AWS IoT SiteWise önizlemesini genişletiliyor ve yeni özellikler ekleniyor. Bu hizmet, fabrikalar, rüzgar santralları, madenler ve diğer büyük ölçekli üretim tesislerinden ve tedarik zincirlerinden veri toplanmasına ve düzenlenmesine yardımcı oluyor. Tesisin sanal bir temsilini oluşturulabilir, üretim performans ölçütleri takip edilebilir ve verileri gerçek zamanlı olarak görselleştirmek için AWS IoT SiteWise Monitor’ü kullanılabilir. Endüstriyel ekipmanlar AWS IoT SiteWise ile bir ağ geçidi aracılığıyla veya AWS IoT Core ile yerel entegrasyon yoluyla iletişim kurabiliyor. Ayrıca, AWS IoT SiteWise, OPC-UA ve MQTT’yi ve AWS IoT SiteWise API işlevleriyle doğrudan erişime olanak sağlıyor.

AWS IoT SiteWise Monitor: Bu yeni SaaS uygulaması, AWS IoT SiteWise tarafından toplanan ve düzenlenen verilerin izlenmesine ve bunlarla etkileşime geçilmesine fırsat sağlar. Bununla birlikte ekipman verilerini görselleştirebilir ve gösterge tabloları görüntülenebiliyor.

Las Vegas’taki AWS re:Invent etkinliği, 2 Aralık’ta başladı ve 6 Aralık’a kadar devam edecek. Etkinlikte ayrıca AWS ürünlerine ait sertifika eğitimleri, uygulamalı laboratuvar çalışmaları ve start-up’lara yönelik atölyeler de yer alıyor. Bununla birlikte AWS CEO’su Andy Jassay, Amazon CTO’su Dr. Werner Vogels ve AWS Küresel Altyapı ve Müşteri Destekten Sorumlu Başkan Yardımcısı Peter DeSantis de etkinlikte konuşacak.

Etkinliği canlı seyretmek için şu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Görsel: Andy Jassay, AWS CEO’su

 

 

Kerem Fındık

Yaklaşık 14 yıllık dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyorum. Okuma, araştırma ve yazmayı seviyorum. Girişimcilik ve yeni teknolojiler ilgilendiğim alanların başında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>