AWS tehdit tespit firması satın aldı

0

AWS tehdit

AWS tehdit tespit firması Sqrrl’ı satın aldı. Dijitalleşme ile saldırılarda yaşan artış için AWS tehdit tespit firması Sqrrl ile daha güçlü olmayı hedefliyor.

AWS tehdit önlemleri için çalışıyor

Amazon’un bulut ticareti, ABD Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) ile eski bağları bulunan bir tehdit tespit yazılımı firması Sqrrl’ı satın aldı. Sqrrl anlaşmayı firmanın web sitesinde yayınlanan bir mesajla doğruladı. Sqrrl CEO’su Mark Terenzoni’ye göre, bu satın alma ile her iki şirket de gelecek iş süreçlerinde müşterilerin tekliflerinde birlikte çalışabilecek.

Anlaşma mali şartları açıklanmadı ancak Axios, Aralık ayında en az 40 milyon dolarlık olası bir anlaşma öngörüsünde bulunmuştu. AWS, güvenlik çözümlerine yönelik yatırımlarla ile son dönemde dikkat çekiyor. Kasım ayında gizli düzey veri kümeleri ile çalışan ABD istihbarat topluluğu ve diğer devlet kurumları için ayrılmış veri merkezlerinden Secret Region’u açıklamıştı.

CNBC tarafından rapor edildiği gibi, yeni kurulan kuruluş Sqrrl’in daha önce NSA ile olan bağları var.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>