Aydınlatma sektörü için IoT raporu yayınlandı

0

Aydınlatma sektörü

Aydınlatma sektörü için IoT raporu Navigant Research tarafından yayınlandı. Aydınlatma sektörü için yeni bir dönemi başlatan IoT, ekonomik büyümede de önemli bir paya sahip.

Aydınlatma sektörü dijital dönüşüme uğruyor

Navigant Research’ün yeni bir raporuna göre, Philips Lighting, Acuity Brands, Eaton ve OSRAM aydınlatma sektöründeki Nesnelerin İnterneti (IoT) pazarında lider şirketler arasında yer alıyor. Raporda Cisco, Intel, Schneider Electric ve Siemens gibi büyük satıcıları dahil toplam 16 satıcı değerlendirmeye alındı.

Navigant Research raporunda, aydınlatmada nesnelerin interneti için toplam küresel pazarın bu yıl 808.2 milyon dolar olduğu belirtildi. 2027 yılına kadar bu sektörün 5.5 milyar dolar seviyesine çıkacağı vurgulandı.

Bir güç kaynağına bağlı olarak uzun yıllar verimlilik dışında pek bir değişime uğramayan aydınlatma ürünleri, IoT ile yeni bir döneme giriyor. Bu nedenle firmaların kendilerini güncellemesi gerekiyor.

Navigant araştırma analisti Krystal Maxwell: “Bu pazardaki yarışmacılar ve rakipler, çözüm önerilerini genişletmekten, satışları artırmaya, inovatif özellikler ve uygulamalarla kendilerini farklılaştırmaya kadar çeşitli yollarla geliştirilmelidir” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>