B2B şirketlerinin pazarlama tercihleri belli oldu

0

digital-marketing-transformationRegalix’in dünya genelinde yaptığı bir araştırmaya göre B2B yapıların başındaki isimler, pazarlama söz konusu olduğunda çapraz kanallı pazarlamanın öne çıktığını dile getiriyor. Şubat 2015’te gerçekleşen çalışmada 300’ün üzerinde sektör lideri ve pazarlama yöneticisi ile görüşülmüş. Görüşülenlerin yüzde 86’sı ise pazarlama analizlerinin başarılı olmak için oldukça mühim olduğunu belirtmiş.

Regalix’in paylaştığı verilere göre B2B yapıların yüzde 84’ü pazarlama için analitik yöntemlere yatırım yapıyor. Öne çıkan yöntemlerin başında ise çapraz kanallı pazarlama yöntemi göze çarpıyor. Katılımcıların yüzde 82’si bu yöntemi ilk sıraya yerleştirmiş.

Pazarlama stratejilerine bakıldığında ise çapraz kanallı pazarlamanın neden bu derece önemli olduğu ortaya çıkıyor. Pazardaki tercih oranının bir hayli yüksek olduğu görülüyor. Katılımcıların tamamı e-posta temelli pazarlama yaptıklarını belirtirken, yüzde 84’ü içerikle pazarlamaya önem verdiğini dile getirmiş. 10 örnekten 8’i sosyal medya merkezli pazarlama ya da arama motoru optimizasyonunu hedef olarak seçtiğini, üçte biri ise web siteleri ve ücretli arama servislerine dikkat ettiklerini söylüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>