B2B’de satış sonrasını unutmayın

0

ticaret-klavye-commerce-shop-basketB2B (Business to Business) platformları üzerinden satış yapan kişi ve kurumlar artık satış sonrasında da dikkatli olmalı. Ekim 2014 tarihli Eccolo Media raporuna göre ABD’li B2B teknoloji karar mercileri satın alım sonrasındaki ilişkinin devamlılığı için önemli ya da çok önemli ifadelerini kullanmış.

Öte yandan katılımcıların yüzde 18’i anlaşma ve satın alım sonrası içerik ve destek alımının önemini dile getirmiş. Sadece yüzde 2’lik bir kesim bu konu için önemsiz tanımını kullanmış.

B2B platformunu kullanan satın almacılar farklı içerikler de talep ediyor. Katılımcıların yüzde 36’sı alım sonrası “doğru tercihi yaptıklarına emin olmak” istediğini tekrarlıyor. Ağustos 2014’teki bir ankete göre yöneticilerden bağımsız olan ya da blok olarak satın alımlarda en çok B2P satışçıları tercih edilmiş.

Eccolo Media’nın raporuna göre yüzde 30’luk kısım satış sonrası mutlaka teknik destek ve güncellemeler talep ediyor. Ayrıca mecraya göre B2B teknoloji alıcısı satın aldıkları ürünle ilgili düzenli bilgi de talep ediyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>