Techinside Google News
Techinside Google News

BAE Systems drone tanıtımı yaptı!

BAE Systems drone tanıtımıyla askeri teknolojilere yönelik yeniliklerini gösterdi. Yeni drone, savunma sanayindeki gelişimi ortaya koyuyor.
- Advertisement -

BAE Systems, gelecekteki gelişmelerin bir teaserında, 4-8 Şubat tarihlerinde Suudi Arabistan’ın Riyad kentinde düzenlenen Dünya Savunma Fuarı’nda gelecekteki insansız hava aracının bir modelini sergiledi. BAE Systems yakın zamanda Riyad’daki Dünya Savunma Fuarı’nda yaklaşmakta olan insansız hava aracının bir modelini sergiledi ve askeri teknolojinin geleceğine dair umut verici bir bakış sundu. BAE Systems’e göre, bir Raymond Chandler romanından daha fazla gizemle dolu bu kitap, bize gelecekteki askeri insansız hava araçlarının nasıl görünebileceğine dair bir ipucu veriyor.

BAE Systems drone gösterimi yaptı

BAE Systems’in fuardaki sunumunda, yeni drone’larının bir modeli yer alıyordu ve ilgi çekici bir şekilde adı veya yetenekleri gibi belirli ayrıntılardan yoksundu. Ancak tasarımı bazı ipuçları verdi. Drone, yüksek hızlı uçuş potansiyeline ve radar tespitinden kaçmak için gizlilik özelliklerine işaret eden, belirgin bir şekilde kırpılmış elmas delta kanadına sahipti. Jet tahriki, V şeklindeki kuyruğu, açılı gövdesi, örtülü egzozları ve koyu kaplaması, gizlilik ve verimliliğe verdiği önemi daha da vurguluyordu. Drone, transonik veya süpersonik hızlarda performans gösterebileceğini ve küçük bir radar kesitine sahip olduğunu gösteren, kırpılmış bir elmas delta kanadına sahip. BAE Systems drone projes

BAE Systems, drone’un özellikleri hakkında ağzı sıkı kalırken, bunun saldırı, istihbarat toplama, gözetleme, keşif (ISR) ve hava kontrolü dahil olmak üzere çeşitli askeri işlevleri geliştirmeyi amaçlayan orta büyüklükte bir Mürettebatsız Hava Sistemi (UAS) olduğunu ortaya çıkardı. Drone’un tasarımında, BAE Systems’in insansız hava teknolojisindeki yeniliğe olan bağlılığını yansıtan tek bir jet motoru ve benzersiz bir kanat ve kuyruk konfigürasyonu bulunuyor. Yeteneklerini çevreleyen gizliliğe rağmen, BAE Systems’in drone’u kamuya açıklama kararı, onun askeri savunmaya potansiyel katkısına olan güvenlerini gösteriyor.

Bu drone modelinin tanıtılması, gelecekteki askeri operasyonlar üzerindeki potansiyel etkisi konusunda yaygın bir merak uyandırdı. Ancak kavramsal aşamanın ötesine geçip geçmeyeceği BAE Systems’in ileriye dönük stratejik kararlarına bağlı. Bununla birlikte sergi, askeri drone teknolojisinde gelecekte neler olabileceğine dair heyecan verici bir ön izleme işlevi gördü.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir