Bağlantılı araçlar için ortaklık kuruldu

0

Bağlantılı araçlar

Volkswagen ve Microsoft, bağlantılı araçlar için yeni bir ortaklık kurdu. İki şirket, Volkswagen marka araçları birbirine bağlayacak.

Bağlantılı araçlar için teknoloji ortaklığı

Nesnelerin İnterneti (IoT) alanında yaşanan gelişmeler, otomotiv üreticilerini etkiliyor. Özellikle birbirleriyle haberleşebilen ve bağlantı kurabilen araçlar, trafik güvenliği için kilit rol oynuyor. Bunun için VW ve Microsoft teknoloji ortaklığına gitti.

VW 2020 yılından başlayarak, 5 milyondan fazla VW marka aracı IoT birbirine bağlayacak.

VW’nin yönetim kurulu, Volkswagen Automotive Cloud’u (Volkswagen Otomotiv Bulutu) oluşturmak için iki şirket arasındaki anlaşmayı onayladı. Volkswagen Automotive Cloud, Microsoft’un Azure kurumsal sınıf bulut platformuna ve Azure IoT Edge’e dayalı olacak.

İki yıl önce BMW, Azure tabanlı BMW Open Mobility Cloud (Açık Mobilite Bulutu) üzerinde çalışan ve sürüş koşullarını (örneğin hava durumu, trafik vb.) 29 ülkedeki otomobillere sunan BMW Connected uygulamasını duyurmuştu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>