Bakıcı robot akıllı bir asistan gibi çalışıyor

0

bakıcı robot

Obi isimli bir robot firması tarafından geliştirilen bakıcı robot, engelli bireyler için hayatı daha kolay hale getiriyor. Obi, evler için yeni bir akıllı asistan olma özelliğinde.

Bakıcı robot: Obi Robot

Üretimde ve hizmet sektöründe otomatikleşmeyi sağlayan robotlar, bu kullanımın çok daha ötesine geçiyor. Akıllı birer ev asistanı haline gelen robotlar, kişilerin yaşam standartının artmasını sağlıyor. Bu alandaki son örneklerden biri ise Obi tarafından geliştirilen Obi Robot oldu.

Engelli bireylerin yaşamını kolaylaştırmayı hedefleyen Obi Robot, kişilerin yemek yemesine yardımcı oluyor. Kap ve kaşığa sahip olan robot, otomatik olarak kaptaki yemeği kaşık ile alarak kişinin beslenmesini sağlayabiliyor. Böylelikle yemek yeme sırasında başka birine duyulan ihtiyaç tamamen ortadan kaldırıyor.

Akıllı bir ev asistanı olarak çalışan Obi Robot, şu anda 16 farklı ülkede satılıyor. Robotun satış fiyatı ise 5950 dolar.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>