Bank of England bulut bilişim risklerini değerlendiriyor

0

Bank of England bulut bilişim

Bank of England bulut bilişim kaynaklı riskleri ortaya koymak istiyor. Bu risklerle Bank of England geleceği planlayacak.

Bank of England bulut bilişim riskleri üzerine çalışıyor

İngiltere Merkez Bankası yaptığı açıklamada, müşterilere hizmet sağlamak için Amazon, Google, Microsoft ve diğerlerinden dış kaynaklı ‘bulut’ bilgi işlemine güvenen bankalardan kaynaklanan operasyonel risklerle başa çıkmak için yeni kurallara ihtiyaç duyulacağını söyledi.

BoE’nin Mali Politika Komitesi yaptığı açıklamada, “Düzenlenmiş firmalar, dış kaynak kullanımı ve üçüncü taraf bağımlılıklarından kaynaklanan riskleri yönetme konusunda birincil sorumluluğa sahip olmaya devam edecek.” dedi.

BoE, “Kritik üçüncü tarafların bu testleri ve sektör uygulamaları, potansiyel olarak denizaşırı finansal düzenleyiciler ve diğer ilgili Birleşik Krallık yetkilileriyle işbirliği içinde gerçekleştirilebilir.” Dedi.

BoE, bulut hakkında zaten bir uyarı yayınlamıştı ve şimdi bankaları “çıkış stratejileri” için veya bir bulut kesintisi olması durumunda kesintiyi önlemek için alternatif bir bulut sağlayıcısına veya kurum içi yedeklemeye ne kadar hızlı geçebileceklerini kontrol ediyor. Bu, bankaların bazı hizmetlerde bulut için iş gerekçesi ve düzenleyicilerden yeşil ışık alıp almayacağı konusunda daha fazla düşünmesine yol açtı.

KPMG’de teknoloji danışmanlığı direktörü Mark Corns, “Bu hizmeti şirket içinde veya farklı bir bulutta çoğaltmaya çalışmak aslında maliyetinizi ikiye katlıyor” dedi. Corns, buluta erken geçiş yapan bankaların esneklik gereksinimlerini “güçlendirmek” zorunda kaldıklarını söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>