Bankacılık sektörü 2018 trendleri

0

Bankacılık sektörü

Bankacılık sektörü, teknolojinin gelişmesi ile yeni trendlerle daha güçlü bir hal alıyor. Müşteri odaklı, daha hızlı, daha kolay ve daha güvenilir çözümler ile bankacılık sektörü dijital dönüşüme uğruyor.

Bankacılık sektörü için beklentiler neler?

Bankalar Dış API’lerle Hizmetleri Artırır: Bankalar yıllarca uygulama programlama arabirimlerini kullandı. Ancak API’ler yeni hizmetleri etkinleştirmek için giderek daha fazla kullanılacak. API’ler, açık bankacılık olmaksızın yenilikçi ve bağlamsal çözümlerin geçidi oluyor.

Mobil Bankacılık Daha Engelsiz Olacak: Mobil bankacılık artık yeni değil. Ancak müşteriler için daha fazla işlevsellik ve daha kolay kullanım sunacak.

Yapay Zeka, Müşteri Deneyimini Artırır: Yapay zeka, süreçleri otomatikleştirmek ve müşteri deneyimini iyileştirmek için bankalara yardımcı olacak.

Güvenlik, Biyometri ile Daha Güçlü Olacak: Güvenlik, her zaman bankalar için bir endişe kaynağı olmuştur ve 2018’de de olmaya devam edecektir. Bankalar hizmetlerine yeni güvenlik katmanları ekleme yolları arayacaktır. Bunların başında ise avuç içi, parmak izi gibi biyometrik şifreler bulunacak.

IoT Küçük Ölçekte Uygulanacaktır: Gelecek yıl bankalar, IoT teknolojilerini test etmek için birkaç yüksek trafikli şube yeri seçti. Konsept şeklinde olacak bu denemede müşteri tepkisi ölçülecek. Bankaların, müşterilerin şubedeki algılayıcılara nasıl tepki vereceğini görmesi gerekiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>