Bankacılık sektöründe IoT uygulamasının avantajları neler?

0

Bankacılık sektöründe IoT

Bankacılık sektöründe IoT uygulamaları gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Finansal kurumlar, belirli hedef kitlelerinin BT çözümlerinde para işlemlerinin yönlerini basitleştirmelerine yardımcı olacak acil atılımlara ihtiyaç duyduğunun farkına varıyorlar.

Bankacılık sektörü genelinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve müşteri katılımını artırmak için taşınabilir cihazlar tanıtılmaktadır. Ayrıca, müşterilerin bankacılık hizmetlerine yönelik sadakat oranını, erişilebilir ve kullanışlı hale getirerek artırır. Şu anda bankalar, aşağıdakileri içeren en yenilikçi ve benzersiz IoT çözümlerinden birkaçını kullanıyor:

Ses bankacılığı – Bu teknoloji veya hizmet ile kullanıcılar bankacılık işlemlerini sesli asistanlar yardımıyla yapabilirler. Artık faturalarını ödeyebilir, bakiyeleri kontrol edebilir ve hatta alışveriş yapabilirler.

Akıllı Şubeler – Bankacılık sektörü tarafından uyarlanan akıllı şubeler, müşterilere olumlu bir dijital deneyim sunuyor. Bu sayede kullanıcılar kart kullanmadan ATM’lerden rahatlıkla para çekebilirler. Ayrıca akıllı şubeler üzerinden özel talepler doğrultusunda kartları erken teslim alabilmektedir. İnsanlar, doğrudan ATM’de yerleşik olarak bulunan video konferans yoluyla banka çalışanlarıyla iletişim kurmak için bunu kullanabilir.

Kimlik Doğrulama Yöntemleri – Finans kurumları tarafından kimlik doğrulaması için önerilen birçok farklı türde kimlik doğrulama yöntemi vardır. Müşteriler artık herhangi bir veriden ödün vermeden kullanıcı kimliklerini hemen alabilirler.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>