Bankalar blockchain kullanmak istiyor

0

bankalar blockchain

Hindistan’da bankalar blockchain kullanmak için araştırma yapıyor. Blockchain ile dijital işlemlerin daha verimli olması hedefleniyor.

Bankalar blockchain teknolojisine yöneliyor

Business Today tarafından yayınlanan bir haberde, Hindistan’daki bankaların blokchain teknolojisine yönelik gelecek planlarını yayınladı.

Hindistan’da ilk olarak 10 farklı bankayla kurulan Ulusal Ödemeler Kurumu, şu anda bünyesindeki 56 farklı bankayla hizmet veriyor. Hidistan’da bankacılık sektörüne öncülük eden Ulusal Ödemeler Kurumu, blockchain için ortak bir proje üzerinde çalışılıyor.

Paylaşılan bilgilere göre Ulusal Ödemeler Kurumu, özellikle bireysel işlemlerde blockchainin hız ve verimlilik sağlayacağını belirtiyor. Bunun için ortak bir blockhain ağı üzerine çalışmalar yürütülüyor.

Özellikle gerçek zamanlı ve ölçeklenebilir bir blockchain platformunun geliştirilmesi, Ulusal Ödemeler Kurumu’nun ilk hedefleri arasında yer alıyor.

Bankalar, kripto paralara karşı mesafeli davransalar da blockchain teknolojisini hızlı bir şekilde benimsemek istiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>