Bankalar için kripto paralar zorunluluk mu?

0

bankalar için kripto paralar

İngiltere Merkez Bankası bankalar için kripto paralar konusunda tavsiyede bulundu. Bankaların buna alışması gerekeceğini söyledi.

Gelecekte bankalar için kripto paralar ne anlama gelecek?

Günümüzde kripto para sahibi kişi sayısında ve bu para birimlerini kabul eden işletme sayısında yaşanan artış, zorunlu bir dönüşümü de beraberinde getiriyor. İngiltere Merkez Bankası da piyasada yaşanacak bu dönüşüm hakkında tavsiyelerde bulundu.

İngiltere Merkez Bankası başkanı yardımcısı Cunliffe, işlerinin bankaların iş modellerini korumak olmadığını, buna bankaların uyum sağlaması gerekeceğini söyledi. Merkez Bankalarının asıl işinin, iş modelleri değişirse makro ekonomik ve finansal sonuçların yönetilmesi olduğunu vurguladı. Cunliffe’e göre dünyanın her yerinden hükümetlerin bu dijital varlıklara öncelik tanıması gerekiyor.

Son dönemde Çin’in para birimi Yuan’ı da dijital hale getirmesi ve kripto paralara olan ilgideki artış, bankaların da keskin bir dijital dönüşüm içine girmesi gerektiğini gösteriyor. Bununla birlikte kripto paraların tehdit olarak görülmekten ziyade, hayatı kolaylaştıracak yeni bir araç olarak görülmesi gerekiyor. Gelecekte bankaların bu zorunlu dönüşüme bir şekilde ayak uydurmak zorunda kalacağını söyleyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>