Bankalar kripto para işlemi yapabilecek

1

bankalar kripto para

Tayland Bankası (BoT) tarafından yapılan yeni düzenleme ile bankalar kripto para işlemleri yapabilecek. Bankalar kripto para işlemleri ile borsa görevi görecek.

Bankalar kripto para sektörüne hazırlanıyor

Kripto paraların yerel para birimlerini alıp alamayacağı tartışmalar devam ederken, Tayland Bankası (BoT) dikkat çeken bir duyuru yaptı. Yapılan duyuruda bankaların kripto para alışverişi ve yatırımına yönelik detaylara yer verildi. Açıklamada, bankaların yan kuruluşlar aracılığıyla dijital token üretebilecekleri ve kripto para borsası gibi işlem yapabilecekleri belirtildi.

Ayrıca bu yenilik ile bankaların kripto para şirketi kurabilmeleri de mümkün hale geldi. Kurulacak bu şirketlerde bankalar, kripto para yatırımları yapabilecek.

Kripto para piyasasına doğrudan giriş yapamayan bu bankalar, kurdukları aracı şirketler ile işlemler yapabilecekler. Ayrıca bu şirketler, doğrudan halk için işlem yapamayacak. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Sigorta Komisyon Ofisi (OIC) ile işbirliği yapacak olan bu şirketler, sadece şirketlere yönelik hizmet verecek.

Yorumlar

  1. Tüm bankalara tavsiyem, kripto para işine girmeleridir. Bu işten zarar etmeleri mümkün değildir. Kripto para gelecektir…

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>