Banyo için IoT hizmeti başladı

0

Banyo için IoT

LG Uplus, banyo için IoT hizmetini başlattı. Kurulan ortaklık ile başlatılan banyo için IoT hizmeti, kullanıcı konforunu sağlamak için tasarlandı.

Banyo için IoT neler sağlayacak?

LG Uplus ve banyo tadilat firması Inus Bath ile kurulan ortaklık, teknoloji odaklı tuvalet ve banyoları hedef alıyor. Kurulan ortaklık ile akıllı telefon kontrollü banyo ve tuvaletlerin tasarlanıyor. Kullanıcılar istedikleri özelliği, akıllı telefon ile aktif edebiliyorlar.

Örneğin; isteyen kişiler wi-fi bağlantısı kullanarak klozete oturduklarında havalandırmanın aktif olması gibi bir özelliği aktif edebiliyorlar. Inus Bath’ın IW950 modeli ile su basıncı ve nozul ayarını istedikleri şekilde yapabiliyorlar. Ayrıca akıllı sıcaklık ve nem kontrolü ile tuvalet ve banyoda oluşan mantarların önemli ölçüde azaltılabileceği belirtiliyor.

Ayrıca LG Uplus, Naver’s Clova AI platformu ile de bir ortaklık kurdu. Bu ortaklık ile yapay zeka temelli sesli kontrol sistemlerinin banyo ve tuvaletlerde aktif olması hedefleniyor. Bu sayede kullanıcılar, istedikleri işlemleri sesli komut ile yapabilecekler.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>