Baş tasarımcı Luc Donckerwolke görevinden ayrıldı

0

tasarımcı Luc Donckerwolke

Otomotiv sektörünün önemli isimlerinden biri olan tasarımcı Luc Donckerwolke görevinden ayrıldı. Donckerwolke, Hyundai ve Kia’ya yeni bir soluk getirmişti.

Baş tasarımcı Luc Donckerwolke neden ayrıldı?

Otomotiv sektöründe tasarım konusunda lider isimlerden biri olan 55 yaşındaki Donckerwolke, 2015 yılında VW’deki görevinden ayrılmıştı. Bu ayrılık sonrasında ise Donckerwolke, Hyundai’a geçiş yapmıştı.

Şimdiye dek Hyundai, Kia ve Genesis markalarının baş tasarımcısı görevini üstlenen Donckerwolke, sürpriz bir şekilde görevinden ayrıldığını açıkladı. Donckerwolke bu markaların geleceğinin şekillenmesinde katkıda bulunmaktan dolayı onur duyduğunu söyledi.

Donckerwolke’ın görevi bırakma nedeniyle ilgili net bir açıklama yapılmasa da bunun kişisel nedenlerden kaynaklandığı vurgulandı.

Donckerwolke’un ayrılığının ardından yeni baş tasarımcı kim olacak soruları gündeme geldi. Ancak Hyundai’ın baş tasarımcı pozisyonunu artık rafa kaldırdığı ve yeni birini getirmeyeceği belirtildi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>