Basecamp çalışanları işten ayrılıyor

0

Basecamp çalışanları

Siyasi tartışma yasağının ardından Basecamp çalışanları işten ayrılmaya başladı. Basecamp CEO’su konuyla ilgili bilgiler paylaştı.

Basecamp çalışanları yasak sonrası işten ayrılıyor

Yazılım şirketi Basecamp geçtiğimiz günlerde çalışanlarına yasak uygulayacağını açıklamıştı. CEO Jason Fried, çalışanların artık ” Basecamp hesabında toplumsal ve politik tartışmalar yapamayacağını” duyurmuştu.

Fried çalışanların Signal, WhatsApp gibi platformlarda istedikleri tartışmaları yapabileceğini ancak Basecamp hesaplarını bunun için kullanmayacaklarını söylemişti. Basecamp’te uygulamaya başlanan bu kısıtlama, çalışanlar arasında büyük bir rahatsızlığa neden oldu.

Yasak açıklamasının ardından şirketin birçok çalışanı Basecamp’ten ayrıldığını duyurdu. Ayrılan isimler arasında şirketin çok eski çalışanları da yer alıyor. Basecamp’in bu kararından geri adım atıp atmayacağını ise birlikte görmüş olacağız.

Benzer şekilde Coinbase 2020 yılında şirket içinde siyasi tartışma yapılmasını yasaklamıştı. Facebook ise bir çalışanını bu nedenle işten çıkarmıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>