Batarya tedariği için dev anlaşma!

0

Batarya tedariği

Teknoloji ve otomotiv dünyasının Tesla, LG Chem ve CATL batarya tedariği konusunda anlaştı. Bu anlaşmayla Tesla batarya ihtiyacını karşılayacak.

Batarya tedariği için yeni dönem

Tesla Çin’de kurduğu fabrikayla üretim konusunda vites yükseltmeye hazırlanıyor. Tesla bir yandan da üretim için malzeme ve ürün tedariği için çalışıyor.

Tesla batarya sistemlerinin tedariği için yeni bir planlama yapıyor. Bunun için Tesla; LG Chem ve CATL şirketleriyle ortaklık kurdu. İki şirket, Tesla’nın üreteceği elektrikli otomobiller için batarya sistemi sağlayacak.

Daha önce bu alanda Panasonic ile anlaşan Tesla’nın, yeni anlaşmalarının daha küçük boyutlu olduğu belirtiliyor. Ancak yeni ortaklıkla ilgili detaylar net bir şekilde paylaşılmadı.

Ancak Tesla’nın Çin’deki fabrikasında durum pek de istenildiği gibi gitmiyor. Corona virüsü tehlikesinin artmasıyla birlikte Tesla Çin’deki fabrikasını geçici olarak kapattığını duyurmuştu. Corona tehlikesinin de artmasıyla bu fabrikanın yeniden faaliyete geçip geçmeme durumundaki belirsizlik sürüyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>