Bayer’den sürdürülebilir tarım için açık test platformu

0

Tarımın geleceğini şekillendirmeye yönelik işbirliği platformunu Open4Ag’yi test programı Testing4Ag ile daha kapsamlı hale getiren Bayer, dünya genelindeki tüm araştırmacılar Bayer’in kaynaklarından ve uzmanlığından yararlanarak yeni nesil bitki koruma ürünlerinin geliştirilmesine katkı sağlamak  için Testing4Ag programına davet ediyor. 2020’de 41,4 milyar euro ciro elde eden Bayer, yaklaşık 4,9 milyar euroluk Ar-Ge bütçesinin gücünü dünya genelindeki bilim insanlarının çeşitlilik içeren fikirleri ile birleştirmeyi planlıyor.

Testing4Ag, bireysel araştırmacılar ve üniversitelerden küçük startup’lara kadar geniş bir yelpazeyi hedefliyor

Bayer Tarım Ürünleri Küçük Moleküller Başkanı Rachel Rama: “Testing4Ag önemli bir program çünkü çiftçilerin iklim değişikliği karşısında dünyayı beslemesine yardımcı olan ve tarımın çevresel etkisini daha da azaltan bitki koruma ürünleri geliştirmek iddialı bir hedef. Bireysel araştırmacılar, üniversiteler, hatta küçük startup’lar bile tarımın şu anda karşı karşıya olduğu en önemli sorunlara çözüm arayışımıza katkıda bulunabilir” diyor.

31 Mart 2022’ye kadar başvurulabilecek Testing4Ag programı ve başvuru süreci ile ilgili olarak www.Testing4Ag.com adresinden bilgi alınabiliyor.

Ticari inovasyon sürecinde bir fikrin uygulanması ve test edilmesi, değerinin ve yaygınlaşma potansiyelinin belirlenmesi açısından büyük önem taşıyor. Bayer’in bilim insanlarını davet ettiği Open4Ag ortaklık geliştirme ve inovasyon yaklaşımının bir parçası olan Testing4Ag, bu sınama ve test için bir platform sunuyor.

Bayer’in hayata geçirdiği Testing4Ag programı, bitki hastalıkları, zararlılar veya yabancı otlarla mücadelede olası yeni etki yöntemlerini belirlemek amacıyla dünyanın dört bir yanından araştırmacıların ve bilim insanlarının yeni keşfettikleri bitki koruma bileşiklerini sunmalarına olanak tanıyor. Bayer’in Open4Ag ortaklık geliştirme ve inovasyon yaklaşımının bir parçası olan Testing4Ag; üreticilerin değişen ihtiyaçlarını güvenilir ve sürdürülebilir bir şekilde karşılayan, yeni nesil bitki koruma ürünleri geliştirmeyi amaçlıyor.

Bugünün ve yarının sorunlarına çözüm bularak geleceğin tarımını inşa etme niyetlerini ifade eden Bayer Tarım Ürünleri Araştırma ve Geliştirme Başkanı Bob Reiter, “Testing4Ag programı, programa katılacak öncü araştırmacıların ve bilim insanlarının fikri mülkiyet haklarını koruyarak dönüştürücü etkiye sahip fikirlerini; Bayer’in bilgisi, deneyimleri ve kaynaklarıyla birleştirecek” şeklinde konuşuyor.

Halo ile ortaklaşa yürütülen Testing4Ag; bilim insanlarının, yapılacak testler ve şeffaf bir şekilde paylaşılacak sonuçlar aracılığıyla kendi bileşikleri hakkında daha fazla bilgi edinmelerine yardımcı olacak. Sunulan bileşikler; çok çeşitli bitki patojenlerine, yabancı ot türlerine, böcek ve nematod zararlılarına ve/veya vektörlere karşı en gelişmiş biyolojik testler yoluyla değerlendirilecek. Test sonuçları, katılımcılarla doğrudan paylaşılacak. Araştırmacıların ve kurumların Testing4Ag programı aracılığıyla ortaya çıkan olası fikri mülkiyete ilişkin tüm hakları saklı tutulacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>