Bayramda kurban siz olmayın

0

Her yıl çift haneli rakamlarla büyüyen, online alışveriş yapan yaklaşık 9 milyon internet kullanıcısının 14 milyar TL civarında bir hacmin oluşturduğu e-ticaret sektöründe, Kurban Bayramı gibi dönemlerde yoğunluğun ve alışverişin arttığını belirten Bilginet A.Ş ve E-Ticaret Siteleri ve İşletmecileri Derneği (ETİCAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ercüment Erdem, “Seyahat, hediyelik eşya, giyim başta olmak üzere kurbanlık alımı da dahil çok çeşitli ürün internetten alınacak. Tüketicilerin bazı temel hususlara dikkat etmesi gerekir” dedi.

Yeni nesil e-ticaret kavramını geleceğin ticaret tanımlaması olarak bugünden hayata geçirdiklerini söyleyen Erdem, “E-ticaret sitelerinin güvenlik sertifikalarına dikkat edilmeli. Hangi sertifikaları var? Ayrıca yapılacak ödeme karşılığında, alınacak hizmet veya ürünün birebir sitede ilan edilen şekilde olup olmadığı iyice araştırılmalı. Tanınmış markaların ürünlerini alırken, fiyat/kalite endeksi iyi incelenmeli. Orijinal ürün olup olmadığı sorgulanmalı. Seyahat veya bilet alımlarında, ya da stoklu ürün tercihlerinde, ürünün var olup olmadığı konusunda yeterli bilgiye sahip olunmalı” diyerek dikkat edilecek temel hususları tanımladı.

Bilginet A.Ş ve E-Ticaret Siteleri ve İşletmecileri Derneği (ETİCAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ercüment Erdem
Bilginet A.Ş ve E-Ticaret Siteleri ve İşletmecileri Derneği (ETİCAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ercüment Erdem

Üç binden fazla internet sitesinin kendi altyapılarını kullandığını, Bilginet olarak sitenin güvenliği, ödeme sistemlerinin entegrasyonu konusunda çok hassas olduklarını ifade eden Ercüment Erdem, “Her büyüyen sektörde, bazen alışverişin yoğun olduğu dönemlerde piyasa oyuncularının dışında fırsatçılar ortaya çıkabilir. Manevi duygularla yapılacak alışverişler başta olmak üzere, online alışverişte bayram kurbanı olmamak için seçici olmakta yarar var. Biz, e-ticaret çözümü sağlayan bir firma olarak, ayrıca dernek bünyesinde de bize telefonla ulaşan kullanıcılara bilgi desteği sağlıyoruz. Bu bayramın arifesinde de kendi güvenli e-ticaret paketlerimizi kullanan firmaların ve üyelerimizin siteleri ile ilgili doğru yönlendirmeler yapmayı hedefliyoruz” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>