BBC, Amazon Echo için interaktif radyo programı hazırlıyor

0

Yapay zekanın hayatımıza girmesiyle radyo ve TV programlarının nasıl değişeceğine dair bir örneği çok yakında BBC sayesinde göreceğiz.

BBC, Amazon’un yapay zekalı ev asistanı Echo için interaktif bir radyo programı hazırladığını duyurdu. Yeni program bir müzik programı değil ancak bir tür adventure oyunu gibi kurgulanacak. 

Echo kullanıcıları programda anlatılan öyküyü dinlerken kritik noktalarda seçim yapma imkanı olacak. Böylece öykü dinleyicinin tercihine göre şekillenip sonuçlanacak. Elbette kullanıcı programı tekrar dinleyip farklı tercihlerle farklı sonuçlara da ulaşabilecek. 

The Inspection Chamber isimli programın yaratıcıları ise bu öykü için “hikaye motoru” isminde özel bir modül geliştirdiklerini ve bu sayede farklı öyküleri, farklı seslerle bir araya getirerek farklı öyküler yaratabileceklerinin altını çiziyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>