Bekchy hangi tehlikeleri engelliyor?

1

Bekchy

Bir web sitesine sızıldığında yöneticilerin ve kullanıcıların şifreleri, veri tabanındaki tüm bilgileri veya dijital varlıkları çalınabilir, silinebilir, web sitesinin tüm kontrolü ele geçirilebilir. Bunlar olduğunda; zaman, para, emek, müşteri ve itibar kaybetme riski ortaya çıkar; verilen hizmetin güvenliği ve sürdürülebilirliği kısacası geleceği tehlikeye atılmış olur.

Bir web sitesi ele geçirmek için bilinen tüm yöntemlere karşı yüzde 99.9 koruma sağlar. Zero-Day (Sıfırıncı Gün) olarak bilinen ataklara karşı ise kendi geliştirmiş olduğu algoritma ve kural dizileri ile atakları engeller ve saldırgandan gelen istekleri keser.

Bekchy nasıl koruma sağlıyor?

Web Uygulama Firewall (WAF) ürünlerinin birçoğundan farklı olarak gelen ve giden isteklerin denetlemesinde özel olarak geliştirilmiş “Bekchy Engine” ve “kural dizilerini” kullanır. Bekchy kullanan web sitelerinde Bekchy sunucuları ve web sitesi arasında bir veri alışverişi olmaz. Bekchy Engine web sitesinin kendi içine kurulur ve uygulama sunucusu (Apache, Nginx vs.) tarafından yorumlanır ve kural setleri çalıştırılır.

“Bir şeyi veya bir yeri korumakla görevli kimse” olarak kullandığımız “bekçi” kelimesinden esinlenilerek ortaya çıkmıştır. İngilizce olarak “Bekchy” yazımı, okunduğunda “bekçi” sesini vermektedir.

Web sitelerine dakikalar içinde kurulumu gerçekleştirilebilir, WordPress kullananlar eklenti ile teknik bir işlem yapmadan kullanmaya başlayabilir. Gelen ve giden tüm istekler izlenir, saldırı veya zararlı bir işlem tespit edildiğinde koruma sağlanır ve anında e-posta, SMS veya Slack ile raporlama yapılır.


Bekchy panelinde birden fazla web sitesi takip edilebilir ve ücretlendirme web sitesi bazında aylık ücretlendirilir. Basic, Pro ve Business paketleri ile lisanslanabilir. Aylık 9.99 dolar ücretlendirmeden başlayan Basic paket temel koruma, Pro paket ek olarak malware scan ve blacklist kontrol özelliği, Business paket ise DDoS koruma ve 7/24 destek içermektedir.

Emin Çitak

Uzun süredir internet editörlüğü yapan Emin, teknoloji ve iş dünyası üzerine yazılar yazıyor. IoT ve makine öğrenme konuları hakkında araştırma yapmayı seviyor ve genelde bu konular hakkında makaleler hazırlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>