Bellek fiyatları düşecek mi?

0

bellek fiyatları

Pandemi, birçok sektörde dengeleri değiştirdi. Peki bu dengelerin değiştiği alanlardan biri olan donanım sektöründe bellek fiyatları için gelecek nasıl olacak?

Digitimes bellek fiyatları tahminleri

Pandemi döneminde birçok şirketin evden çalışma sistemine geçmesi, kurumsal elektronik ürünler pazarında büyümeye neden oldu. Bilgisayar satışlarındaki hareketlilik, donanım sektörünü de doğrudan etkiledi.

Teknoloji sektörüne yönelik yaptığı analizlerle bilinen Digitimes, bu konuda önemli bir çalışmaya daha imza attı. Bellek fiyatlarına yönelik araştırma yapan Digitimes, özellikle de DRAM ve NAND Flash stoklarını dikkate alarak gelecek tahmininde bulundu. Endüstriyel kaynaklara dayandırılan araştırmaya göre, 2020 yılının son çeyreğinde bellek fiyatlarında yüzde 10 oranında bir düşüş yaşanabilir.

Digitimes, DRAM ve NAND Flash sektöründe yaşanan stok fazlalığı nedeniyle böyle bir düşüş yaşanacağını vurguluyor. Pandemi nedeniyle yaşanan yavaşlamada, bellek sektöründe stok fazlalığı yaşandığı ve bunun önümüzdeki döneme fiyat düşüşüyle yansıyacağı belirtiliyor.

Üreticilerin ise bu dönemde kâr marjlarını korumak için üretimlerini stoklarına göre sınırlandırması pek de sürpriz olmayacak. Ayrıca yaşanacak muhtemel düşüş, 2020’nin ilk yarısı boyunca devam edebilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>