Beş milyon dolarlık bir şehir: Baskı Şehri

0

Türkiye’nin üç büyük kopyalama merkezi Cemil Ozalit, Deha Ozalit ve Seda Ozalit‘in birleşmesiyle ortaya çıkan Baskı Şehri en son Fespa Eurasia Fuarı’nda Xerox iGen 150 ile Fujifilm Uvistar 5mt yatırımı yaparak benzersiz bir makina parkına sahip oldu. Bugün makine parkına yapılan yatırımı, teknolojik altyapısı ile sektörde benzersiz bir üretim ve iş modelinin de temsilcisi konumundalar. Beş milyon dolarlık bir yatırıma sahip olan Baskı Şehri’nin Genel Müdürü Haldun Ezer, “Satın alma kararında yüzde 60 oranında Türkiye’de faaliyet gösteren dağıtıcı etkili oldu. İş hedeflerine doğrudan etki eden zamanın baskı sektöründe telafisi yok” diyerek yatırım yapmayı düşünen girişimcilere ürün satın alırken arkasındaki servis gücüne bakın uyarısında bulundu.

Baskı Şehri, 2012 yılında sektörün yakından tanıdığı üç patron tarafından kuruldu ve 1 Ekim 2013 yılında Haldun Ezer’in Genel Müdürlüğünde profesyonel bir yönetime geçti. Bugün çok uluslu markalarla çalışan, uluslararası gıda zincirlerine hizmet üreten şirket, adı gibi bir baskı şehri gibi faaliyet gösteriyor. Durst Rho 1000 ve Esko Kongsberg XP serisi kesim masaları varken Fujifilm Uvistar ve Xerox İGen 150 yatırımı yapan Baskı Şehri, 2014 yılını dikkat çeken bir yatırımla kapadı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>