Best Buy, Kaspersky’ı raflardan kaldırdı

0

ABD’de Kaspersky’a karşı gelişen tepki hızla büyüyor. FBI’ın, Rus istihbaratı ile ilişkilendirdiği ve tüm ABD şirketlerini kullanmayı sonlandırmaları konusunda uyardığı güvenlik yazılımı Kaspersky, son darbeyi de Best Buy’dan aldı.

Best Buy, bundan sonra Kaspersky ürünlerini satmayacağını duyurdu ve ürünleri raflardan kaldırdı.

400 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Kaspersky ise FBI’ın iddialarını reddediyor ve Rus hükumeti veya istihabaratı ile herhangi bir işbirliği olmadığının altını çiziyor. ABD ve Rusya arasındaki jepololitik savaşın kurbanı olarak günah keçisi ilan edildiklerini savunan Kaspersky yöneticileri ABD’de yargısız infaza uğradıklarını ve ABD’ye yaptıkları yatırımın yok edildiğini vurguluyorlar.

Öte yandan Kaspersky’ın yazılımları şimdilik ABD’li Target, Walmart.com, Amazon.com and Staples.com web siteleri üzerinden satılmaya devam ediliyor. Ancak FBI’ın bu şirketleri de Kaspersky’la ilişkilerini koparmaları konusunda ikna etmesi çok uzun zaman almayabilir.

 

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>