Beyaz Saray 2018 IT Modernizasyonu

0

Beyaz Saray, IT modernizasyonu ile 2018 yılına bulut bilişim konusunda hızlı bir giriş yapıyor. Beyaz Saray IT kullanımını desteklemenin yanı sıra yeni güvenlik önlemleri ile yeni yıla hazırlanıyor.

Beyaz Saray için ana konu: Güvenlik

Başkan Donald Trump ve yönetimi, paylaşılan hizmetler tarafında daha güvenli, daha düşük maliyetli altyapıya geçmeyi planlıyor. Yayınlanan raporda, mevcut politika ve programların bulut benimsemesinin önündeki engellerin kaldırılması için “hızlı” bir şekilde güncelleneceği belirtildi. Böylelikle federal hükümet içindeki ajansların da buluta geçmesi bekleniyor.

Hükümet, raporda ayrıca bulut e-postası ve iş birliği araçlarının benimsenmesini hızlandıracağını da belirtti. Mevcut paylaşılan hizmetleri iyileştirmeyi ve güçlendirmeyi ve ajanslar için paylaşılan hizmetlere ek güvenlik sağlamayı planlıyor.

Raporda, ismi açıklanmayan bir bulut tabanlı e-posta sağlayıcısının hükümetten bulut tabanlı e-posta taşıma harcamalarının izlenmesine yardımcı olacağı belirtildi. Ayrıca 2016 yılında ABD Hükümet Sorumluluk Ofisi tarafından hazırlanan bir raporda, hükümetin her yıl IT’ye 80 milyar dolar harcadığı vurgulandı.

Burak Kesayak

Dijital medya yazarı. Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti başlıca ilgi alanlarını oluşturuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>