Techinside Google News
Techinside Google News

Beyaz Saray Genel Sekreteri hack’lendi

- Advertisement -

ABD istihbaratı, Beyaz Saray’da büyük bir dijital açık keşfetti. Beyaz Saray’ın Genel Sekreteri John Kelly’nin kişisel e-mail hesabına hacker’ların ulaşabildiği anlaşıldı.

Hacker’lar en büyük tehdit

Beyaz Saray’a giren çıkan tüm personeli kalın bir güvenlik duvarı ile koruyan CIA için, binaya giren bir temizlik çalışanının bile hack’lenmesi, başkanın hayatı ve ulusal güvenlik adına büyük bir tehdit anlamına geliyor. Yabancı istihbarat birimlerinin başkanın çevresindeki herhangi birinin kimliğine, adresine, özel bilgilerine ulaşması ve onu tehdit ederek bir suikaste zorlaması gibi bir senaryonun gerçekleşmemesi için CIA tüm Beyaz Saray çalışanlarını sürekli güvenlik soruşturmasından geçiriyor. 

Bu kez ise Beyaz Saray’daki neredeyse her dosyayı elinden geçirebilen ve basına ilişkileri de yürüten John Kelly’nin kişisel e-posta hesabının hacker’ların eline geçmesi, ülkenin çok önemli sırlarının rakip istihbarat birimlerinin eline geçmesi riskini doğurdu.

CIA şimdi soruşturmayı derinleştirerek John Kelly’i kimin hacklediğini ve hangi bilgileri ele geçirdiğini öğrenmeye çalışıyor. 

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir