Techinside Google News
Techinside Google News

Beyaz Saray kripto para piyasası gözetimini artırıyor

Beyaz Saray kripto para piyasası için gözetimini artırıyor. Bunun için fidye yazılımlar ve siber suç tehditlerine odaklanıldı.
- Advertisement -

Beyaz Saray kripto para piyasası için gözetimini artırıyor. Bunun için fidye yazılımlar ve siber suç tehditlerine odaklanıldı.

Beyaz Saray kripto para piyasası gözetimine odaklandı

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi sözcüsü, Beyaz Saray’ın artan fidye yazılımı ve diğer siber suç tehdidiyle mücadele etmek için kripto para piyasası üzerinde geniş kapsamlı bir gözetim yapmayı düşündüğünü söyledi.

Sözcü: “NSC ve NEC, kripto para biriminin ve diğer dijital varlıkların fidye yazılımı suçluları da dahil olmak üzere kötü aktörleri desteklemek için kullanılmamasını sağlamanın yollarına bakmak için kurumlar arası koordinasyon içindedir.” dedi. Fidye yazılımı, kurbanların verilerini şifreleyerek çalışıyor. Tipik olarak bilgisayar korsanları, kurbana yüzbinlerce hatta milyonlarca dolara ulaşabilen kripto para birimi ödemeleri karşılığında bir anahtar sunuyor.

Bu ayın başlarında Başkan Joe Biden, ABD’nin önde gelen ulusal güvenlik danışmanlarının, artan fidye yazılımı ve diğer siber suç tehdidiyle mücadele planlarıyla bu ay 30 ülkeden yetkilileri bir araya getireceğini söyledi.

Biden, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi’nin ev sahipliği yaptığı çevrimiçi bir oturumun, “kripto para biriminin yasadışı kullanımı” gibi konularda “kolluk kuvvetleri arasındaki işbirliğini geliştirmeyi” hedefleyeceğini söyledi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir