BİLGİ Genç Sosyal Girişim Ödülleri’ne başvurular için geri sayım başladı!

0

 

social-app-design2010 yılından bu yana İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından toplumda pozitif değişimin liderliğini üstlenen gençlere destek olma amacıyla sürdürülen proje, International Youth Foundation (Uluslararası Gençlik Vakfı) ve Sylvan/Laureate Foundation (Sylvan/Laureate Vakfı) işbirliğiyle düzenleniyor.

İçinde bulundukları topluma artı değer katma amacı güden projelerin liderliğini üstlenen gençleri güçlendirmek için oluşturulan ödül programı, bu yıl altıncı kez dünyayı değiştirmek isteyen genç sosyal girişimcileri buluşturuyor. “Türkiye’nin genç kahramanları”nı ortaya çıkarmayı amaçlayan program, kişisel, vizyonel, politik, işbirliğine yönelik, organizasyonel ve sosyal alanlarda liderlik becerilerini geliştirebilme fırsatını da gençlere sunuyor.

Nakit para ödülü de veriliyor

Her sene seçilen 10 genç sosyal girişimci, liderlik vasıflarının geliştirilmesi ve topluma sağladıkları faydanın sürdürülebilmesi için mentor desteği alıyor, özenle hazırlanmış eğitim programlarına katılıyor ve eğitim sürecinin sonunda bir ödül töreni ile onurlandırılıyor. Genç Sosyal Girişimci Ödülleri ile finalistlerin her birine, projelerini geliştirebilmeleri için nakit para ödülü de veriliyor.

Bundan önceki yıllarda Zumbara (2010- Ayşegül Güzel), Annemin Kilimleri (2011 – Gökden İpek Yosunlu) ve Sinemasal (2013 – Enes Kaya) projeleri Küresel Genç Sosyal Girişimciler programına katılmaya hak kazanmıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>