Bilgi Üniversitesi Fujitsu’yu seçti

0

Fujitsu’nun güçlü iş ortaklarından ISB Bilişim Teknolojileri’nin yetkin teknik kadrosunun da desteğiyle hayata geçen projede; İstanbul Bilgi Üniversitesi ile diğer üniversiteler arasında önemli bir teknolojik farklılık doğmuş oldu. Kurulan çok yüksek kapasiteli Fujitsu sunucu ve veri depolama ürünleri sayesinde kapsamlı araştırma projeleri, sistem çökmesi ya da durması gibi sorunlarla karşılaşmadan çok yüksek hızda sonuçlandırılabiliyor.

istanbul-bilgi-universitesi

Aynı kaynağı birçok kişinin eş zamanlı olarak kullanabildiği sistemde yer alan “Sanal Sunucu” özelliği sayesinde, sunucu ihtiyacı doğan herhangi bir projede sanal sunucu tahsis edilebiliyor. Böylece TÜBİTAK gibi kurumlar ile Ar-Ge faaliyetleri yapan öğrenci ve akademisyenler, çok güçlü bir kaynak kullanma imkanına kavuşurken kendi kontrollerinde bulundurdukları sunucuya sahip olabiliyorlar.

Laboratuvarlardaki bilgisayarlar için ise tek seferde bütünü kapsayan yazılımlar sayesinde “Sanal Masaüstü” uygulaması kullanılabiliyor. Böylece hiçbiri için tek tek yazılım yükleme ya da “up-grade” etme gibi sorunlarla uğraşılmıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>