Bilgi Üniversitesi’nde girişimcilik simülasyonu

0

İstanbul Bilgi Üniversitesi, girişimcilik becerilerini geliştirmek, takım halinde çalışırken yaratıcılığını ortaya çıkarmanın yollarını öğrenmek isteyenleriçin girişimcilik simülasyonu düzenliyor.19 Nisan’da santralistanbul Kampusu’nda gerçekleştirilecek Girişimcilik Oyunu, donanımını artırmak ve girişimcilik yolunda zorluklarla nasıl başa çıkacağını keşfetmek isteyen herkesin katılımına açık olacak.

İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Finlitpartners iş birliğiyle düzenlenecek Girişimcilik Oyunu Finlandiya’da bulunan Jyvaskyla Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin Team Academy kavramına dayanan eğitim programının mini simülasyonu olarak dikkat çekiyor.Takım halinde yürütülecek çalışmalarda katılımcılar, birlikte öğrenecek, çalışacak, fikir ve deneyimlerini paylaşacak. Birlikte yürütülen çalışmalar ile gelecek iş hayatlarında önemli olacak iletişim yeteneklerini geliştirecek.

Takımlar girişimciliği deneyimleyecek

Girişimci olmak üzere bir araya gelen 5-6 kişilik 4 takım, mentor olarak konumlanan 6-7 kişilik bir grup ve yine 6-7 kişilik yatırımcı grubundan oluşan ekipler, yaklaşık 2 saat boyunca uygulamalı olarak girişimciliğin farklı açılarını tecrübe edecek. Pazara yenilikçi bir ürün ile girmeleri, maliyet, satış fiyatı ve pazarlama/satış politikasının oluşturmaları ve bir iş planı ortaya çıkarmaları beklenen ekipler, çalışmaları esnasında 3D yazıcılardan da faydalanabilecek.

Çevreler arası iş birliği, problem kavrama ve çözebilme, etkili liderlik ve takım uyumunun sağlanmasını hedefleyen etkinliğin başvuruları 18 Nisan’a kadar devam edecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>