Techinside Google News
Techinside Google News

Ekransız bilgisayarlar geliyor

Bilgisayar ekranı AR teknolojisiyle artık iç içe bir çözüm sunuyor. Spacetop bilgisayardan vazgeçmeyenlere AR özelliği sunuyor.

Bilgisayar ekranı AR teknolojisiyle artık iç içe bir çözüm sunuyor. Spacetop bilgisayardan vazgeçmeyenlere AR özelliği sunuyor.

Quest Pro, Meta’nın karma gerçeklikte çalışmak için şu anki en iyi durumu olabilir. Ancak dizüstü bilgisayar formuna bağlı olan herkes için Sightful farklı bir seçenek sunuyor. Yeni “Spacetop“, geleneksel bir dizüstü bilgisayarın ekranını sağlıyor ve onu bir çift değiştirilmiş Nreal AR gözlüğüne özel bir bağlantıyla değiştiriyor.

- Advertisement -

Dizüstü bilgisayar, artırılmış ve karma gerçeklik cihazlarının en umut verici satış noktalarından birini geleneksel bir klavye ve birçoğunun muhtemelen pes etmekten çekineceği giriş yöntemiyle birleştiriyor.

Fiyat ve Çıkış Tarihi

The Verge’den Monica Chin, şirketin 100 inçlik bir ekran vaad etmesine rağmen, “gerçek görüş alanı o kadar küçük ki, genellikle bir seferde 100 inçlik alanın tamamını göremezsiniz” diyor. Chin: “Bunun yerine, daha küçük bir görüntüleme penceresinden bakıyorsunuz ve görmeniz gereken alanları görmek için başınızı hareket ettirmeniz gerekiyor” dedi.

Bu, Nreal’den Magic Leap ve HoloLens gibi kurumsal ürünlere kadar 2023’teki artırılmış gerçeklik donanımının talihsiz gerçeği. Ortalama bir kişinin tüm görüş alanı üzerinde AR görüntülerinin nasıl gösterileceğini kimse tam olarak çözemedi. Bunu aşabilirseniz Sightful Spacetop , fütürist bir dizüstü bilgisayar olabilir. Ancak Sightful’un kurucu ortağı Tamir Berliner’in “hepimizin bildiği ve sevdiği bir cihazda önemli bir paradigma değişikliği” olarak tanımladığı şey için büyük bir sorun.

Sightful, Spacetop için nihai fiyatı paylaşmadı, ancak ilk dizüstü bilgisayarları çok sınırlı olacak. Sightful, Spacetop Erken Erişim programını yalnızca “1.000 erken benimseyenler” için açıyor ve Sightful’ın web sitesinde değerlendirilmek üzere şimdi kayıt olunabiliyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:12:09

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir