Bilgisayarınızı aşı çalışmaları için kullandırmak ister misiniz?

0

aşı çalışmaları

IBM, aşı çalışmalarını desteklemek için çok dikkat çeken bir adım attı. World Community Grid ile bilgisayarınızı aşı çalışmaları için kullandırabilirsiniz.

Bilgisayarınızı aşı çalışmaları için kullanın

Salgınla savaşta, bilim insanları aşı geliştirmek için yoğun bir çaba gösteriyor. Bununla birlikte teknoloji dünyası da aşı geliştirme çalışmalarını hem maddi fon hem de teknolojik altyapı anlamında destek sağlıyor.

Bunun için IBM, World Community Grid isimli yeni altyapısını duyurdu. World Community Grid’i isteyen kişiler bilgisayarları ve Android telefonları aracılığıyla kullanabiliyor. Böylelikle kullanıcılar, cihazlarını bilim insanlarının hesaplamalarında kullanmaları için izin vermiş oluyor. Aşı geliştirmek için yapılan hesaplamaların daha fazla cihaz desteği ile daha hızlı bir şekilde yapılabilmesinin, aşının geliştirme sürecini de kolaylaştıracağı belirtiliyor.

Şimdiye dek 450 kuruluşa destek olan World Community Grid, 770 binden fazla kişi tarafından kullanıldı. 30 araştırma projesine iki milyon yıllık bilgi işlem gücü sağlayan World Community Grid, koronavirüs aşısı geliştirme çalışmalarında önemli bir rol üstleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>