Bilişim dünyası Avnet FutureIT etkinliğinde buluştu

0

Teknoloji, uzun yıllardır dünyayı değiştirdiği gibi kendi içinde de imza attığı çeşitli yeniliklerle kendi dönüşümünü gerçekleştiriyor. Bu yenilenmenin başrolünde bulunan çeşitli firmaların üst düzey yöneticileri, Avnet Türkiye tarafından düzenlenen FutureIT etkinliğinde bir araya geldi.

11 Mayıs 2016 tarihinde Hilton İstanbul Bomonti Hotel & Conference Center’da düzenlenen etkinlikte açılış konuşması Avnet Türkiye Genel Müdürü Hakkı Eren tarafından gerçekleştirildi. Eren, “Teknolojide Yeni Gelecek” başlıklı konuşmasında artık dijital dönüşümle özdeşleşen nesnelerin interneti ve bulut bilişim kavramlarının önemine dikkat çekerken, değişen müşteri beklentilerinin şirketleri ne tür bir geleceğe hazırlanmaları konusunda yönlendirdiğine vurgu yaptı. Eren’in ardından sahneye çıkan Tick Tock Boom Genel Müdürü Cüneyt Karakaya ise, “Kelime Satan Adam” başlıklı sunumuyla veri dünyasının ve veri kullanımının önemini katılımcılarla paylaştı.

FutureIT etkinliğinde, Avnet’in portföyünde bulunan şirketlerin üst düzey yöneticileri de çeşitli sunumlar gerçekleştirirken, şirketlerinin sunduğu ürün ve çözümlerin geleceğin dünyasını nasıl etkileyeceği bilgilerini paylaştı. Brocade Genel Müdürü Feyyaz Atalay bu kapsamda “X Jenerasyonu Veri Merkezleri” başlıklı bir sunum gerçekleştirirken, EMC Türkiye Ülke Müdürü Sinan Dumlu ise “IT Vizyonu ve Stratejisi” adlı sunumuyla şirketlerin nasıl stratejiler geliştirmesi gerektiğine dair bilgiler paylaştı. EMC’nin daha etkin ürün ve çözümler sunmak amacıyla, teknolojinin değişen yapısı içinde Dell ile yaptığı işbirliğine de değinen Dumlu, yeni nesil depolama teknolojilerine ait trendlere ait bilgiler de paylaştı. Dumlu’nun ardından söz alan Extreme Networks Marmara Bölge Müdürü Nihat Onal ise Extreme Networks’ün getirdiği veri merkezi ve bilgi yönetimi konularına dair bilgiler aktarırken şirketin geçmişi ve Enterasys satın alması sonrası şirketin gelişen yeteneklerinden söz etti.

Gün boyu devam eden Avnet Türkiye FutureIT etkinliğinin ikinci bölümünde ise “IT Yeniden Şekilleniyor: Hazır mısınız?” sunumuyla Hitachi Data Systems Ülke Müdürü Serdar Sayar; “HPE Stratejisi” sunumuyla, Hewlett Packard Enterprise Kanal Direktörü Merden Kahvecioğlu; “Digital Transformasyon ve Ticarete Etkileri” sunumuyla NetApp Ülke Müdürü Behçet Yumrukçallı; “Sanaldan Dijitale Yolculuk” sunumuyla VMware Ülke Müdürü Murat Mediceler, “Teknolojilerindeki Alışkanlıklarınızdan Kurtulun’’ sunumuyla; SimpliVity Türkiye, Malta, Kıbrıs, Yunanistan ve Türki Cumhuriyetler Ülke Müdürü Tarcan Serdaroğlu; “Dijital Dönüşüm Çağında İş Sürekliliğinin Yeri” sunumuyla, Veeam Ülke Müdürü Ozan İnan konuşmacılar arasında yer aldı. IBM sunumu Cognitive Çözümler Lideri Nicolas Anderson tarafından gerçekleştirilirken, IDC tarafından ‘’IT Trends for Near 5 Years’’ konulu sunum ile IT pazarınının gelecek 5 yılına yönelik öngörüler davetlilerle paylaşıldı.

Melih Çelik

2000 yılından bu yana çeşitli son kullanıcı ve kurumsal teknoloji yayınlarında 'yeni'yi anlatıyor. Teknolojinin zamanda yaptığı yolculukta sonraki durakları analiz etmekten keyif alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>