Bilişim Vadisi’nde 100 milyon dolarlık girişim sermayesi yatırım fonu kuruluyor

0

Bilişim Vadisi, girişimleri desteklemeye tüm hızıyla devam ediyor. Atılan yeni adımla birlikte Bilişim Vadisi’nde 100 milyon liralık girişim sermayesi yatırım fonu kuruluyor.

Bilişim Vadisi girişim sermayesi ile desteklerine devam ediyor

Bilişim Vadisi Girişim Sermayesi Yatırım Fonu İmza Töreni’nde girişim sermayesiyle ilgili önemli bilgiler paylaşıldı. Vakıf Katılım, Albaraka Türk ve Bilişim Vadisi ortaklığında 100 milyon lira sermayeli “Girişim Sermayesi Yatırım Fonu” kurulması için imzalar atıldı.

Vakıf Katılım Yönetim Kurulu Başkanı Öztürk Oran, Türkiye’nin geçirdiği bu dönüşümün, yerli ve milli olması gerektiği konusunda toplumsal bir mutabakatın sağladığını söyledi. Oran: “Özellikle sanayi hamlesi programı kapsamında kendimizi büyüme modelinin bir parçası olarak kabul ederek, istihdam sağlamaya yönelik faaliyet gösteren tüm girişimcilerin yanında olduk, yatırımlarına kaynak sağladık. Teknolojik yatırımlarıyla ülkemize katma değer sağlayan firmalara pozitif ayrımcılık yaparak, teknokentlerde önemli çalışmalara imza attık. Girişim sermayesi yatırım fonlarımızla yüksek teknoloji ve inovasyon konusunda start-up şirketlere ihtiyaç duydukları fon desteğini sağlamakta tereddüt etmedik.” ifadelerini kullandı. Ayrıca şimdiye dek 335 OSB ve 84 teknokentte firmalara finansal kaynak sunduklarını söyledi.

Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku: “Hızlı şekilde çalışıldı, pandemi sürecine rağmen Sayın Bakanımız da destek verdiler, çok hızlı şekilde hayata geçiriyor olacağız. Beraber bu işin başarısı için koşturuyor olacağız. Öncüler yol açarlar ama bir defa yol açıldı mı da başarılar geliyor olacak.” dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katıldığı törende konuşmaların ardından imzalar atıldı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>