Bill Gates aşı tesisleri kuruyor

0

Bill Gates aşı

Koronavirüsle mücadele için Bill Gates aşı tesisleri kuruyor. Kurulacak olan 7 tesiste koronavirüs aşısı için çalışmalar yapılacak.

Bill Gates aşı tesisleri ile kornovairüs mücadelesine katkı sağlayacak

Dünyanın en zengin ikinci kişisi olan Bill Gates, geçtiğimiz günlerde kurucusu olduğu Microsoft’tan istifa etmişti. Bill Gates istifasının ardından daha çok yardım işlerine katkı sağlayacağını belirtmişti.

Yıllardır sağlık alanında girişimlerde bulunan Bill Gates, koronavirüs salgını konusunda da duyarsız kalması. Bill Gates yaptığı açıklamada, kurucusu olduğu Gates Vakfı’nın enfeksiyon hastalıkları konusunda tecrübeli olduğunu belirtti. Gates Vakfı sayesinde aşının çok daha kısa sürece bulunabileceğini söyledi.

Bill Gates bu nedenle 7 adet aşı laboratuvarı kuracağını, buradaki çalışmaların birbiriyle paralel yürütüleceğini ve bu sayede aşının daha kısa sürede bulunabileceğini belirtti. Gates ayrıca kendisinin aşı için harcayacağı milyar dolarların, virüsün ekonomiyi etkileyeceği trilyon dolarlardan daha az değerli olduğunu söyledi. Aşı çalışmalarının 18 ayı bulabileceğini de belirtti.

Bill Gates eşiyle birlikte koronavirüsle mücadele için 100 milyon dolarlık bağışta da bulunmuştu.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>