Bill Gates felaket tahminlerini açıkladı

0

Bill Gates felaket tahminleri

Bundan birkaç yıl önce yaptığı salgın tahminiyle gündemden düşmeyen Bill Gates felaket tahminlerini açıkladı. Bill Gates’e göre iki farklı küresel felaketle karşılaşabiliriz.

Bill Gates felaket tahminlerini paylaştı

Bundan yaklaşık 5 yıl önce yaptığı bir konuşmada, tüm dünyayı etkileyecek bir salgın hakkında haber veren Bill Gates, bu tahminiyle salgın döneminde gündemden düşmüyor. Microsoft’taki görevinden ayrılan Gates, şu anda daha çok sağlık alanındaki çalışmalara vakit ayırıyor.

Bill Gates’in tahminlerine öre iklim değişikliği, dünyayı bekleyen sıradaki felaketlerden biri olabilir. Gates, iklim değişikliğinin koronavirüse kıyasla her yıl daha fazla insan ölümüne neden olabileceğini söylüyor. Gates’in tahminlerinde bundan daha da kötü bir senaryo yer alıyor.

Gates, biyoterörizm ile biyolojik silahlar üretilebileceğini söylüyor. Bu biyolojik silahlarla koronavirüse kıyasla daha fazla insanın ölümünün yaşanabileceğini vurguluyor. Gates’in salgın tahmini daha önce pek dikkate alınmamıştı. İçinde bulunduğumuz pandemi dönemi, Gates’in bu konuda haklı çıktığını gösteriyor. Ancak bu iki yeni felaket tahminindeki haklılık payını ilerleyen yıllarda göreceğiz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>