Techinside Google News
Techinside Google News

Bill Gates’den gençlere mesaj

Bill Gates, yaptığı açıklamada gençlere, hayatta çalışmaktan daha fazlası olduğunu unutmamaları gerektiğini söyledi.

Bill Gates, yaptığı açıklamada gençlere, hayatta çalışmaktan daha fazlası olduğunu unutmamaları gerektiğini söyledi. Gates, yaşlanıp baba olana kadar “hayatta çalışmaktan daha fazlası olduğunu” fark etmediğini söyledi. Aynı zamanda Gates, Microsoft’un ilk günlerinde personellerin erken ve geç ayrılışlarını izlediğini açıkladı.

Gates, Kuzey Arizona Üniversitesi mezunlarına Cumartesi günü yaptığı açılış konuşmasında ,”Ben sizin yaşınızdayken tatillere inanmazdım, hafta sonlarına inanmazdım ve etrafımdaki herkesi çok uzun saatler çalışmaya zorlardım.” açıklamasında bulundu.

- Advertisement -

Microsoft’u başlatmak için üç sömestr sonra Harvard Üniversitesi’nden ayrılan milyarder, NAU mezunlarına “Kendinize biraz müsamaha göstermeniz tembel olduğunuz anlamına gelmiyor.” olarak sözlerine devam etti. Microsoft’un ilk günlerinde iş-yaşam dengesinin önemini anlamadığını ve otoparka bakan ofis penceresinden hangi çalışanların erken ayrıldığını veya geç kaldığını takip ederek geçirdiğini, bu dersi öğrenmek için benim kadar beklemeyin, “İlişkilerinizi beslemek, başarılarınızı kutlamak ve kayıplarınızdan kurtulmak için zaman ayırın hatta gerektiğinde ara verin ve ihtiyaç duyduklarında çevrenizdeki insanlara da yüklenmeyin.” açıklamalarında bulundu.

Gates, 2019’da blogunda “Microsoft’tayken birlikte çalıştığım insanlara karşı serttim” diye yazmıştı . “Bazıları başarılı olmamıza yardımcı oldu, ancak eminim ki bir kısmı da haddinden fazlaydı.” Gates’in blogunda paylaştığı açılış konuşmasında, milyarder ayrıca öğrencilere hayatları boyunca verdikleri kararları yeniden değerlendirmeleri için zaman ayırmalarını ve sınıf dışında bile öğrenmeye devam etmeye istekli olmalarını tavsiye etti. “Muhtemelen şu anda kariyeriniz hakkında doğru kararlar almak için çok fazla baskı hissediyorsunuz” dedi. “Bu kararlar kalıcıymış gibi gelebilir. Gates ayrıca öğrencilere arkadaşlıklarına güvenmelerini ve iklim değişikliği veya yapay zekadaki önyargılar gibi önemli sorunları çözen projeler üzerinde çalışmalarını tavsiye etti.

Gates, mezunlara “İnsanlara yardım etmek için muazzam bir fırsatın olduğu bir zamanda mezun oluyorsunuz” dedi. “Her gün fark yaratarak geçiminizi sağlamanıza olanak sağlayacak yeni endüstriler ve şirketler ortaya çıkıyor. Bilim ve teknolojideki gelişmeler, büyük bir etki yaratmayı her zamankinden daha kolay hale getirdi.”

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:27:42

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir