Techinside Google News
Techinside Google News

Bill Gates öğrencilere üç kariyer rotası tavsiye etti

Üniversiteden mezun olan gençler genellikle kariyerlerini hangi alana yöneltecekleri konusunda kararsız kalırlar. Bu gençlerden sık sık mektuplar aldığını ve kendisinden tavsiyeler istendiğini belirten Bill Gates bu konuda bir mektup kaleme aldı ve kendi blogundan yayınladı.

Gençlere üç alanda kariyer yapmalarını tavsiye eden Bill Gates’e göre bu üç alan yakın gelecekte çok büyük önem kazanacaklar ve bu alanda kariyer yapan gençler iş dünyasında büyük rağbet görecekler.

- Advertisement -

Gates’e göre, “ben yeniden eğitim alsam bu üç alandan birini tercih ederdim,” dediği üç alan, yapay zeka, enerji ve biyolojik bilimlerden oluşuyor.

Yapay zeka, enerji ve biyolojik bilimler

Bu üç alanın dünyada büyük bir etki yaratacağını vurgulayan Bill Gates yazısına şöyle devam etti: “Yapay zeka konusunu dünya henüz fark etti. Bu teknoloji sayesinde insanların hayatına daha fazla üretkenlik ve yaratıcılık katabileceğimizi anladık. İkinci alan ise enerji. Dünya yeni enerji kaynaklarını keşfediyor ve daha temiz, daha sürdürülebilir enerjinin dünya için artık vazgeçilmez olduğunu gördük. Üçüncü olaraksa, insanlara daha uzun ve daha sağlıklı bir yaşam vadeden biyoteknolojiler, kaçınılmaz olarak büyük ilgi görecekler.”

Bill Gates yeni mezun öğrencilere ayrıca, “çevrenizde sizi zorlayacak, size yeni şeyler öğretecek ve daha ileri gitmenizi sağlayacak insanların bulunmasını sağlayın,” tavsiyesinde de bulunarak yazısını sonlandırdı.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:12:09

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir